System grzewczyMAXECOMaxeco

Co wyróżnia nasze folie grzewcze? FOLIA GRZEWCZA Infra Red SAMOREGULUJĄCA

Większość klasycznych systemów grzewczych wykorzystuje zjawisko fizyczne zwane KONWEKCJĄ, oznaczającą proces przenoszenia ciepła za pośrednictwem cieczy lub powietrza. W procesie konwekcji występują jednak straty i opóźnienia. W foliach grzewczych konwekcja nie znajduje zastosowania. Energia przekazywana jest za pomocą promieniowania IR. W trakcie tego procesu emitowania energia jest bezpośrednio przenoszona na podgrzewany przedmiot, bez opóźnienia czasowego i ze znikomymi stratami. Wydzielane ciepło szybko staje się odczuwalne, przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Folia grzewcza emituje długofalowe promieniowanie podczerwone, oznaczane jako promieniowanie IR-C o długości fali 3-100 μm, bez widzialnego udziału światła. Fale te przechodzą przez powietrze bez jakichkolwiek ograniczeń, a w energię cieplną przekształcają się dopiero, kiedy dochodzą do powierzchni takich jak ściany domu, meble, a także organizm człowieka.

Jesteśmy wyłącznym partnerem MAXECO w Polsce
Maxeco

ZALETA 3. GENERACJI: SAMOREGULACJA

Największą zaletę folii stanowi jej zdolność do samoregulacji, która wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Zdolność ta opiera się o zasadę oporu cieplnego. Ze wzrastającą temperaturą folii, zwiększa się równocześnie opór elektryczny. Zgodnie z prawem Ohma maleje natężenie prądu, co skutkuje zmniejszeniem poboru mocy, a w efekcie również zużycia energii elektrycznej. Prąd elektryczny przechodzi przez warstwę molekuł węgla znajdujących się wewnątrz nośnego polimeru. W zimnym stanie znajdują się obok siebie, jednak ze wzrostem temperatury zaczynają się od siebie oddalać. W ten sposób następuje wzrost oporu elektrycznego, przy równoczesnym spadku mocy (zobacz rys. nr 1). Samoregulacja za pomocą folii pozwala na zaoszczędzenie energii elektrycznej nawet do 27%.

Uzyskanie takiej oszczędności polega na tym, że już przed osiągnięciem ustawionej temperatury na termostacie, wraz z rosnącą temperaturą folii, następuje spadek natężenia prądu, a tym samym również pobieranej mocy. Określamy to mianem modulacji. Zasadę działania modulacji przedstawia rys. nr 2. Do dyspozycji mamy folie o zdolności modulacji do 25% i do 50%. Dodatkową korzyść wynikającą z zastosowania samoregulacji stanowi fakt, że zapobiega ona przegrzaniu warstwy dociskowej w przypadku jej nakrycia materiałem izolacyjnym (stylowy dywan, komoda itp.). Planując położenie folii możemy ze znacznie większą swobodą przystępować do rozmieszczenia mebli. Zastosowanie folii pozwala zapobiec powstawaniu tak zwanych „zimnych dziur“.

Zalety samoregulacji

ZALETY SYSTEMU MAXECO

  • SAMOREGULACJA
  • 15 lat gwarancji,
  • Zdrowe, biologicznie optymalne dla człowieka ciepło.
  • Potwierdzone działanie antybakteryjne.
  • Jakość powietrza w domu.
  • Brak promieniowania elektromagnetycznego.
  • Szeroka gama zastosowań. Montaż na suficie, pod wylewką akumulacyjny, pod panele bezpośredni, na ścianie.
  • Oszczędność energii elektrycznej (samoregulacja).
  • Szybki czas nagrzewania.
  • Bezpieczna dla ludzi i otoczenia.

Ze względu na to, że czas nagrzewania systemu MAXECO jest bardzo szybki, możliwa jest bardzo dokładna regulacja, co z kolei oznacza, że ogrzewanie jest korzystne ekonomicznie. W połączeniu z zastosowaniem wysokiej jakości termostatów lub czujników w pomieszczeniach wraz z jednostkami sterującymi możemy uzyskać bardzo dokładną temperaturę, oddzielnie dla różnych części ogrzewanego obiektu, a tym samym osiągnąć potrzebny komfort wymagany przez użytkownika.

Folia grzewcza nadaje się jako podstawowe ogrzewanie lub w razie konieczności jako ogrzewanie uzupełniające do wszystkich rodzajów budynków. Można ją stosować w mieszkaniach, domach, hotelach, restauracjach, kawiarniach, sklepach, biurach, przedszkolach, szpitalach, domkach letniskowych, ośrodkach sportowych oraz w budynkach gospodarczych. Ta niezawodna i ekonomicznie korzystna forma ogrzewania jest źródłem zdrowego ciepła wszędzie tam, gdzie jest ono ludziom potrzebne.

Technologia folii grzewczej nie stwarza żadnych ograniczeń podczas wyboru nawierzchni do ułożenia. Stosowana jest do wszystkich rodzajów powierzchni takich jak np. parkietów, laminatu, płytek, nawierzchni ceramicznej, dywanów itp. Folie grzewcze można instalować na podłogi, sufity i ściany.

Przykładowe realizacje SYSTEMÓW GRZEWCZYCH MAXECO

Zobacz całą galerię »